Tillbaka till startsidan
Startande spelare:   172     Fördelning män/kvinnor:   80%/20%
Totalt antal starter: 310 Antal spelade starter: 310
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Alla anmälda spelare

Följande spelare är anmälda till Trollhättan Open just nu:

Namn/Klubb Start
Ahmad Alissa
BK Korp
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 9-10 kl 11:00
Alexsander Flodin
BK Joker
Lördagen den 9 februari 16:00
Alida Molander
Team X-Calibur BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 5-6 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 5-6
Andreas Andersson
Kungälvs BK
Lördagen den 9 februari 10:00
Andreas Hansen
Örgryte IS BF
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 10:00 (R)
Andreas Kleinschnittger
Team Pergamon BC
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 10:00 (R)
Andreas Magnusson
IK Sterling
Onsdagen den 6 februari 18:00
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Anette Emanuelsson
BK Wicki
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Annika Eriksson
BK Birger
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Anton Andersson
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 9-10 kl 11:00
Anton Elofsson
Team Pergamon BC
Lördagen den 9 februari 10:00
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 9-10 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 9-10
Axel Lärk
BK Edet
Onsdagen den 6 februari 18:00
Barbro Erlandsson
BK Team Trollhättan
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Onsdagen den 6 februari 18:00 (R)
Beatrice Branell
BK Skrufscha
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Bengt Bernhardtz
BK Virveln
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Benny Nyberg
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 10:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 7-8 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 7-8
Finalsteg 3 Bana 7-8
Bertil Brogeland
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 9 februari 10:00
Bertil Rydén
Trollhättan Dolphins BK
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Fredagen den 1 februari 12:00 (R)
Bettina Lärk
BK Wicki
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Birgitta Nolstrand
BK Skrufscha
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 10:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 7-8 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 7-8
Bo Elefant
Trollhättan Dolphins BK
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Bobby Hellman
Kabare BS
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 5-6 kl 11:00
Bonny Lilja
Hönö BK
Onsdagen den 6 februari 18:00
Bosse Jahn
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Fredagen den 8 februari 12:00 (R)
Carina Carvall Hansson
BK Wicki
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Onsdagen den 6 februari 18:00 (R)
Charlotta Olsen
BK Team Trollhättan
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Christer Granath
BK Joker
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 5-6 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 5-6
Finalsteg 3 Bana 5-6
Finalsteg 4 Ihopslagning
Ihopslagning Steg 2
Christer Jakobsson
Kungälvs BK
Lördagen den 9 februari 13:00
Claes Norberg
Arendals BK
Onsdagen den 6 februari 18:00
Claes-göran Back
Trollhättan Dolphins BK
Fredagen den 1 februari 12:00
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird (R)
Conny Andersson
Trollhättan Dolphins BK
Fredagen den 1 februari 12:00
Finalsteg 1 Bana 1-2 kl 11:00
Conny Aronsson
Annelunds BK
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Dan Wiesner
Trollhättan Dolphins BK
Onsdagen den 6 februari 18:00
Daniel Forsberg
Mörlanda BS
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
David Andersson
BK Håvås
Lördagen den 9 februari 13:00
David Rudquist
BK Skrufscha
Onsdagen den 6 februari 18:00
Dennis Andersson
BK Virveln
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Dennis Lindblom
BK Skrufscha
Onsdagen den 6 februari 18:00
Egil Krog
Team Lerum BC
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Elin Dahlöf
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 9 februari 16:00
Emil Johansson
Baloo BT
Lördagen den 9 februari 10:00
Emil Larsson
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Emil Sandin
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 5-6 kl 11:00
Emil Torger
Åmåls BC
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Eva Ulfsparre
BK Team Trollhättan
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird (R)
Felix Brogeland
Baloo BT
Lördagen den 9 februari 10:00
Freddy Alm
BK Håvås
Torsdagen den 7 februari 18:00
Fredagen den 8 februari 12:00 (R)
Fredrik Olausson
Trollhättan Dolphins BK
Fredagen den 1 februari 12:00
Gabriel Holmén
Mörlanda BS
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Glenn Holmén
Mörlanda BS
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Glenn Johansson
BK Skrufscha
Onsdagen den 6 februari 18:00
Fredagen den 8 februari 12:00 (R)
Gun Nilsson
BK Team Trollhättan
Fredagen den 1 februari 12:00
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 1-2 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 1-2
Gunnar Håkansson
BK Skrufscha
Onsdagen den 6 februari 18:00
Gunnar Sjöberg
BK Strömkarlen
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Gunnar Ström
Ytterby BK
Lördagen den 9 februari 16:00
Gunnel Tobiasson
IFK Göteborg Bowling Dam
Fredagen den 8 februari 12:00
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Göran Larsson
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Hans-Erik Eriksson
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Hans-Olof Back
BK Strömkarlen
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Harry Johansson
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Henrik Key-Åberg
Kungälvs BK
Lördagen den 9 februari 10:00
Henrik Linder
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Fredagen den 8 februari 12:00 (R)
Inge Johansson
Team Pergamon BC
Torsdagen den 7 februari 18:00
Isak Trygg
BK Korp
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Jan-Erik Andersen
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Jan-Erik Elf
BK Tegnér
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Jan-Erik Hansson
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Jani Silvén
Team Lerum BC
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Janne Högman
Kabare BS
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Jennifer Carlsson
BK Team Trollhättan
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Onsdagen den 6 februari 18:00 (R)
Jenny Trygg
BK Korp
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Jerry Carlsson
Stenungsunds BC
Lördagen den 9 februari 10:00
Jesper Nissen
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Jesper II Carlsson
Arendals BK
Lördagen den 9 februari 13:00
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Jessica Nilsson
BK Skrufscha
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Jimmie Lämsä
Kungälvs BK
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Jittanaporn Tellander
BK Håvås
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 7-8 kl 11:00
Joachim Lind
BK Joker
Fredagen den 8 februari 12:00
Johan Ericsson
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird (R)
Finalsteg 1 Bana 7-8 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 7-8
Finalsteg 3 Bana 7-8
Finalsteg 4 Ihopslagning
Ihopslagning Steg 2
Ihopslagning Steg 3
Final
Johanna Borgström
Hönö BK
Onsdagen den 6 februari 18:00
Johanna Kilander
BK Virveln
Lördagen den 9 februari 10:00
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Johanna Persson
Kungälvs BK
Lördagen den 9 februari 13:00
Johannes Ovesen
BC Säffle
Onsdagen den 6 februari 18:00
Johnny Magnusson
Team Pergamon BC
Torsdagen den 7 februari 18:00
Finalsteg 1 Bana 1-2 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 1-2
Finalsteg 3 Bana 1-2
Jonatan Johansson
Baloo BT
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 10:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 7-8 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 7-8
Jonathan Samuelsson
BF Solängen
Lördagen den 9 februari 10:00
Jonny Holm
BF Solängen
Fredagen den 8 februari 12:00
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Jonny Skoglund
BC Säffle
Onsdagen den 6 februari 18:00
Julius Nolstrand
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 10:00 (R)
Justin Karlsson
BK Virveln
Lördagen den 9 februari 16:00
Jörgen Rosén
BK Skrufscha
Torsdagen den 7 februari 18:00
Karl-Anders Svensson
BK Skrufscha
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 1-2 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 1-2
Kenneth Dahlman
BK Skrufscha
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird (R)
Finalsteg 1 Bana 5-6 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 5-6
Finalsteg 3 Bana 5-6
Kenneth Ådefjäll
Trollhättan Dolphins BK
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Onsdagen den 6 februari 18:00 (R)
Kenny Persson
BF Solängen
Lördagen den 9 februari 10:00
Kevin Karlsson
BK Virveln
Torsdagen den 7 februari 18:00
Kim Jensen
BK Joker
Torsdagen den 7 februari 18:00
Kurt Klasson
BK Strömkarlen
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 9-10 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 9-10
Kurt-Inge Skoog
BK Håvås
Lördagen den 9 februari 13:00
Lars Johansson
BK Strömkarlen
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Lars Westman
BK Edet
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Leif Hendberg
BK Team Trollhättan
Onsdagen den 6 februari 18:00
Leif Nyberg Samuelsson
Ytterby BK
Lördagen den 9 februari 16:00
Leif Olsson
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Lena Hellersjö
BK Wicki
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Onsdagen den 6 februari 18:00 (R)
Lena Lindblom
BK Birger
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Onsdagen den 6 februari 18:00 (R)
Lennart Tobiasson
BF Solängen
Fredagen den 8 februari 12:00
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Lisbeth Olsson
BK Team Trollhättan
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Magnus Fäldt
Trollhättan Dolphins BK
Onsdagen den 6 februari 18:00
Finalsteg 1 Bana 3-4 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 3-4
Magnus Johansson
Team Lerum BC
Lördagen den 9 februari 13:00
Finalsteg 1 Bana 7-8 kl 11:00
Magnus Linderholm
Trollhättan Dolphins BK
Fredagen den 1 februari 12:00
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Malin Heed
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 1-2 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 1-2
Finalsteg 3 Bana 1-2
Finalsteg 4 Ihopslagning
Ihopslagning Steg 2
Ihopslagning Steg 3
Final
Marcus Bernalt
Kungälvs BK
Lördagen den 9 februari 13:00
Marcus Fransson
BK Skrufscha
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 1-2 kl 11:00
Marcus Nissen
BK Skrufscha
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Maria Jonsson
BK Team Trollhättan
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Mariette Svensson
Kungälvs BK
Lördagen den 9 februari 13:00
Mathias Jonasson
BK Strömkarlen
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 3-4 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 3-4
Finalsteg 3 Bana 3-4
Mats Carlsson
Häcken BK
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Mats Larsson
BK Skrufscha
Lördagen den 9 februari 13:00
Mattias Wetterberg
Team Pergamon BC
Fredagen den 8 februari 12:00
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 9-10 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 9-10
Finalsteg 3 Bana 9-10
Michael Forsberg
BK Skrufscha
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Michael Johannesson
BK Tegnér
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Mikael Augustsson
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Mikael Brobeck
BK Korp
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Mikael Pettersson
Team Alingsås BC
Lördagen den 9 februari 16:00
Mikael Tonsjö
Kabare BS
Torsdagen den 7 februari 18:00
Moa Wängqvist
BK Calluna Borås
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Morgan Tellander
BK Håvås
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 3-4 kl 11:00
Niclas Lärk
BK Edet
Onsdagen den 6 februari 18:00
Fredagen den 8 februari 12:00 (R)
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Niklas Bergqvist
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Niklas Gustafsson
Ytterby BK
Lördagen den 9 februari 10:00
Oskar Mohlin
Kungälvs BK
Lördagen den 9 februari 13:00
Pascal Hatoum
Kabare BS
Torsdagen den 7 februari 18:00
Patrik Holm
Stenungsunds BC
Lördagen den 9 februari 10:00
Patrik Johansson
BK Skrufscha
Torsdagen den 7 februari 18:00
Patrik Turnéus
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Fredagen den 8 februari 12:00 (R)
Paulina Wennerlund
BK Wicki
Torsdagen den 7 februari 18:00
Per-Arne Håkansson
BK Strömkarlen
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Peter Andersson
BK Skrufscha
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 3-4 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 3-4
Finalsteg 3 Bana 3-4
Finalsteg 4 Ihopslagning
Petri Karhunen
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 10:00 (R)
Richard Lärk
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Fredagen den 8 februari 12:00 (R)
Richard Ohlén
Örgryte IS BF
Lördagen den 9 februari 10:00
Robert Lärk
Trollhättan Dolphins BK
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Robin Hypponen
Bogesunds BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Torsdagen den 7 februari 18:00 (R)
Robin Skans
Team Alingsås BC
Torsdagen den 7 februari 18:00
Roger Samuelsson
Ytterby BK
Lördagen den 9 februari 16:00
Ronny Andersson
BK Edet
Lördagen den 9 februari 16:00
Samuel Svensson
Kungälvs BK
Lördagen den 9 februari 13:00
Sofia Myllymäki
Team X-Calibur BK
Lördagen den 9 februari 10:00
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 9-10 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 9-10
Finalsteg 3 Bana 9-10
Finalsteg 4 Ihopslagning
Ihopslagning Steg 2
Ihopslagning Steg 3
Stefan Björklund
Åmåls BC
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Stefan Larsson
Vänersborgs BS
Onsdagen den 6 februari 18:00
Susanne Brink
BK Calluna Borås
Lördagen den 9 februari 16:00
Thomas Emanuelsson
BK Edet
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Thomas Eriksson
BC Säffle
Onsdagen den 6 februari 18:00
Thomas Ohlén
Ytterby BK
Lördagen den 9 februari 10:00
Thor-Ulf Ståhlberg
BK Edet
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Timmy Carlsson
Arendals BK
Torsdagen den 31 januari 18:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 5-6 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 5-6
Tomas Malmberg
Örgryte IS BF
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Tommy Nilsson
Trollhättan Dolphins BK
Fredagen den 1 februari 12:00
Fredagen den 8 februari 12:00 (R)
Lördagen den 9 februari 16:00 (R)
Finalsteg 1 Bana 3-4 kl 11:00
Tommy Zippert
Kabare BS
Torsdagen den 7 februari 18:00
Tore Torgersen
BK Skrufscha
Torsdagen den 7 februari 18:00
Truls Johannesson
Stenungsunds BC
Lördagen den 9 februari 10:00
Ulf Erlandsson
BK Team Trollhättan
Onsdagen den 6 februari 18:00
Ulf Wennerbeck
Kungälvs BK
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Lördagen den 9 februari 13:00 (R)
Ulrika Heuvelman
BK Skrufscha
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Viktor Wennergren
BK Strömkarlen
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird
Finalsteg 1 Bana 3-4 kl 11:00
Finalsteg 2 Bana 3-4
William Melcker
Trollhättan Dolphins BK
Lördagen den 2 februari 15:00 Early Bird
Ylva Almqvist
BK Wicki
Lördagen den 9 februari 10:00
Yvonne Nordqvist
BK Team Trollhättan
Lördagen den 2 februari 12:00 Early Bird
Åsa Fors
Team Lerum BC
Lördagen den 9 februari 13:00
Åsa Lärk
BK Team Trollhättan
Onsdagen den 30 januari 18:00 Early Bird

TOTALT: 172 SPELARE
Bookmark and Share